II Międzynarodowy Kurs Skrzypcowy w Nałęczowie

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tym roku będziemy brali udział w II Międzynarodowym Kursie Skrzypcowym im. Tadeusza Wrońskiego, który odbędzie się w dniach 7 – 18 sierpnia w Nałęczowie!

Będziemy się wystawiać z naszymi akcesoriami muzycznymi (smyczkami, futerałami, strunami, kalafoniami, podpórkami, podbródkami, artykułami upominkowymi i piśmienniczymi oraz nutami), a opiekę lutniczą nad instrumentami podczas kursu sprawował będzie nasz lutnik Tomasz Madej.

II Międzynarodowy Kurs Skrzypcowy w Nałęczowie jest to kurs dla skrzypków w każdym wieku. Mogą w nim uczestniczyć zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i gimnazjaliści, licealiści, studenci oraz absolwenci uczelni muzycznych z Polski i z zagranicy. Pedagogami kursu będą wybitni skrzypkowie z Polski, Japonii, Niemiec oraz Ukrainy i Anglii.

Głównym celem kursu jest doskonalenie umiejętności młodych adeptów w zakresie gry skrzypcowej.

Koncerty kursantów i pedagogów, jak również II Konkurs Nałęczów i Skrzypce odbywać się będą w malowniczym Parku Nałęczowskim w dniach 14-15 sierpnia.

Konkurs jest w tej edycji dwuetapowy i skierowany głównie do uczestników II Międzynarodowego Kursu Skrzypcowego im. Tadeusza Wrońskiego. Organizator dopuszcza również możliwość uczestnictwa skrzypków spoza Kursu. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w auli Pałacu Małachowskich w Nałęczowie i będą otwarte dla publiczności. Ostatecznego podziału wszystkich nagród i wyróżnień dokona międzynarodowe Jury konkursu. Grand Prix Konkursu będą skrzypce mistrzowskie.

Jest to jak dotąd jedyna tego typu propozycja Konkursu w Kursie Mistrzowskim w kategorii skrzypiec w Polsce. Organizator jako pomysłodawca tej idei stara się o zatwierdzenie wyłączności jej autorskiej formuły w oparciu o istniejące zapisy prawne (prawa autorskie i pokrewne).

Zapraszamy do uczestnictwa!

PEDAGODZY II Międzynarodowego Kursu Skrzypcowego w Nałęczowie:

Magdalena Rezler – Freiburg

Bartosz Bryła – Poznań

Takashi Shimizu – Tokio

Jan Stanienda – Warszawa

Krzysztof Śmietana – Londyn

Dima Tkachenko – Kijów / Londyn

Sławomir Tomasik – Warszawa

WSPÓŁPRACUJĄCY PIANIŚCI:

Robert Morawski – Warszawa

Krzysztof Stanienda – Warszawa

Tsukasa Shirase – Tokio

OPIEKA LUTNICZA:

Tomasz Madej

KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE:

Sławomir Tomasik

PATRONAT:

Burmistrz Miasta Nałęczów Pan Andrzej Ćwiek

ORGANIZATOR:

Fundacja AGLI ARTISTI

Sekretarz kursu: Nina Boryca-Łuka

Link do strony kursu: http://kursyskrzypcowe-naleczow.pl/

Link do strony konkursu: http://konkursyskrzypcowe-naleczow.pl/